První krůčky

První krůčky

31. Říjen 2016

Intenzivně jsme začali pracovat na projektu VideoLide. Přemýšlíme jak se věci mají, co je potřeba zařídit... sehnat... jak se k celé problematice postavit. Zkoumáme možnosti současné nabídky nebo spíše "nenabídky" na internetu. 

A začínáme tím jednodušším :), návrhem názvu celé služny, loga a podoby webových stránek.

Z počátku to není vůbec jednoduché... nemůžeme se shodnout ani na názvu ani na logu :D, ale takový je přeci vývoj každé aplikace, softwaru nebo služby, kterou chce někdo veřejně prezentovat.

Název

Nakonec jsme se shodli. Vybrali jsme název VIDEOLIDE, kterým jsme se chtěli přiblížit jak uživatelům z České republiky, tak z celého světa (Myslíme ve velkém :-) a žádná rodina na světě by neměla zůstat bez "Setříděných vzpomínek"). Jméno můžete číst česky "videolidé" nebo rovnou anglicky "videolajd", přičemž slovo samé nemá žádný význam a to pro nás bylo opravdu důležité. Uděláme službě Videolide jméno vě světě a doufáme, že se jednou tento název bude vyslovovat jako například "robot".

"VIDEOLIDE"

Slogan

Říkali jsme si.. je potřeba lidem říci, a to ihned jakmile uvidí naše logo, že to děláme pro ně, pro vzpomínky které ve svém životě prožili a které snad, jak doufáme, chtějí předat dalším generacím a to formou, která by je samotné a tedy ani nás nenudila. A po různých pokusech a návrzích jsme zůstali u prvního z návrhů.... "Setříděné vzpomínky". Podle nás je to výstižné a nebudeme zatajovat, že jsme si brali inspiraci např. z velikánů jako "Just do it", "Simply clever", "Taste The Feeling" a dalších.

"SETŘÍDĚNÉ VZPOMÍNKY"


Logo

Jakmile vznikl název celé služby a aplikace, již nebylo složité pustit se do dalších prací. Začali jsme vytvářet logotyp "VideoLide". Vzniklo mnoho návhrů, vyhlásili jsme i soutěž a nakonec vybrali a doupravili jednoho favorita a tak vzniklo naše logo VIDEOLIDE.

Logo VideoLide


 

Komentáře
Přidej vlastní komentář